Kratka zgodba o pozicioniranju

Vprašanja in odgovori o postopkih ustvarjanja stereoskopskih posnetkov in video materiala

Moderators: damir, TriDe

Kratka zgodba o pozicioniranju

Postby TriDe on 27 Sep 2006, 11:07

Do pred kratkim sem imel dve Sonyjevi videokameri "našraufani" kar na laminat, zdaj pa sem se odlo?il, da zadevo malce izboljšam in ju pritrdim na Alu ploš?ico. Kot že za fotoaparata sem jo nabavil v Merkurju železnina na Dunajski, kjer mi je prijazen prodajalec urezal kakšnih 15 x 8 cm debeline cca 1 cm. Poceni seveda, prodaja na kilo.
Ker sem tokrat nameraval zvrtati luknje za kamerce karseda natan?no sem za za?etek spodnji del kamere poskeniral na navadnem skenerju in dobil tole:

Image

Potem sem narisal selekcije okoli lukenj, naredil Path in eksportal kot vektor v AI format in vse skupaj odprl v Illustratorju. Izredno natan?no sem lahko dorisal še dve luknji za sosednjo kamero. Baza bo 7 cm. Dodatno modifikacijo sem naredil še tako, da sem spodnjo luknjo, ki nima navoja, narisal še zamaknjeno za 1 stopinjo. Štiftek, ki se bo prilegal luknji bo za desno kamerc opotem manjši, da se bo lahko kamera premikala za stopinjo v levo ali pa bo popolnoma naravnost, torej brez kota:

Image

No, vse skupaj sem lepo sprintal na Zweckform prozorno folijo in napopal na alu ploš?ico. Potem pa ostane le še vrtanje...

LP
User avatar
TriDe
Site Admin
 
Posts: 51
Joined: 11 Jun 2006, 14:25
Location: Ljubljana

Postby damir on 28 Sep 2006, 8:13

Kje si pa prisel na tako imenitno idejo z uporabo skenerja?!? To je fantasticno (si poskusil patentirati idejo?)!
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby TriDe on 28 Sep 2006, 9:00

He, to je že stara "fora", v?asih smo bili še tako polni heca, da smo si skenali roke in obraze, pa raznorazne predmete ... :lol: Zanimivo je, da ima skener neko globinsko ostrino in poskena npr. 1 cm od stekla ostro... Uporabno, zelo...

LP
User avatar
TriDe
Site Admin
 
Posts: 51
Joined: 11 Jun 2006, 14:25
Location: Ljubljana


Return to Vprašanja in odgovori / Questions and Answers

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron