3D program

Vprašanja in odgovori o postopkih ustvarjanja stereoskopskih posnetkov in video materiala

Moderators: damir, TriDe

3D program

Postby DiCaver on 13 Jul 2006, 11:30

Zdravo,

lansko leto se spomnem, da ste imeli hudo projekcijo umetniških slik (Edvard Munch - Krik in še ostale). Predvidevam, da ste uporablili kak 2D-3D program ... oz. ?e ne, kako ste to naredili? Naletel sem že na nekaj dobrih prezentacij v PowerPoint-u, ki so bile narejen v anaglif varianti ... hudo.

Sem iskal po netu in nisem naletel na ni? kaj uporabnega :cry:


Hvala in LP, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby Tibor on 03 Aug 2006, 13:57

pozdravljen,
3D serija je bila predvajana pod naslovom "Sprehod po 3D galeriji". Vsebovala je cca 60 stereoskopskih slik treh avtorjev (argentinec in anglež - slike na internetu in japonec sukijama - skenirane slike iz njegove knjige... vsi trije si dajo posla s tem, da 2D predlogo pretvorijo v 3D par?ek) Rde?a nit serije je govorila o impresionistu Vincentu van Goghu, o njegovem delu; serija je vklju?evala tudi posnetke resni?nih lokacij iz Provanse, kjer je slikar ustvarjal. Gre za serijo, ki se nikoli ni predvajala v komercialne namene in je izrazito avtorsko zasnovana. Kreator serije in avtorji slik so navedeni v odjavni špici, honorarjev jim resda nisem izpla?al... upam, da nikoli ne bo težav zaradi tega, zadeva je narejena v smislu propagiranja stereoskopije... ni? pridobitniškega. Zvo?no kuliso predstavljajo odlomki iz skladb Debussyja - van Goghovega sopotnika v tedanjem ?asu pa še en odlomek je od Serga Gainsbourgha... Besedilo bere radijski spiker Igor Velše, vse skupaj je dolgo 12 minut... vsaki?, ko serijo ponovno predvajam se mi dobro zdi, da je kot celota res izpadla fino.
LP Tibor
Tibor
 
Posts: 4
Joined: 16 Jun 2006, 8:40

Postby DiCaver on 03 Aug 2006, 15:43

Pa ni znano kateri program so uporabljali oz. uporabljajo :?:


Thx, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby Tibor on 06 Aug 2006, 10:59

programe za konventiranje slik iz 2D v 3D fantje dobro skrivajo, na netu imaš:

http://www.3d-conversion.com/
http://www.erich3d.com/ ... itd...

par strani, kjer oglašujejo pretvorbo...
ne pozabi, da gre kljub avtomatiziranju za precejšen "hand work" in da ti sliko spremenijo v 3D zapravijo vsi ogromno ?asa, temu primerna je tudi cena pretvorb.

Igraš pa se seveda lahko tudi sam v Photoshopu, na sliki dolo?iš layer, ki bo najbolj oddaljen, pa drugega, ki bo malo manj itd in nato na kopiji slike zamakneš te layerje - najbolj oddaljenega za 1,2mm ostale manj in nato "polniš" luknje s sorodnimi barvami. Osebno sem se hotel s tem pozabavati s slikami slovenskih impresionistov... sprva naj bi bila serija pa? slovenska... pri obdelavi prve slike sem crknil... to je res veliko dela. ni bilo ?asa...
lp Tibor
Tibor
 
Posts: 4
Joined: 16 Jun 2006, 8:40

Postby damir on 07 Aug 2006, 12:56

Še nikoli nisem pretvarjal 2D slike v 3D vendar sem po krajšem iskanju našel naslednjo stran:

http://www.zenratai.com/index2.html

Mogo?e ti bo prišel prav (program je freeware).

Prosim, ?e nam poveš svoje izkušnje ob uporabi predlaganih programov...
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 09 Aug 2006, 22:08

Inštaliral sem si StereoPaint in naredil nekaj slik. Zadeva je kar zanimiva, sicer enostavna ko želiš objekt odstraniti od ozadja, ko se pa lotiš zadev z ve?imi stopnjami "globine", se pa vse skupaj malo zakomplicira. Spodaj podajam nekaj prvih obdelav. Niso še za na razstavo :twisted: a se nekaj vidi.

Nisem še obupal, u?imo se dalje ... sem pa obupal nad naši preljubim internetom, da bom na njem našel slike naših slikarjev v pametno velikem formatu :!: :evil: :!:


LP, Marko

Image

Image

Image
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 10 Aug 2006, 9:20

Le tako naprej!!! O?itno si na pravi poti!
Kaj pa program omogo?a? Samo ploskovne "layer-je" (vsak enako oddaljen od opazovalca) ali pa tudi kaksne ukrivljene "layer-je"?
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 10 Aug 2006, 10:07

Hvala, hvala.

:arrow: Imaš "60" razli?nih globin: od -30 do +30, po 1 korak. Trenutno nisem opazil razlike med 1. korakom, ampak med samo 5. koraki (0, 5, 10, ...)

:arrow: 2. slika ima 3 lejerje: ozadje je 0, knjiga na desni in lu? sta 5, Ivan s stolom pa 10 ... misli, da sem na tej sliki pretiraval z globino, ker je majhna slika

:arrow: imaš še eno funkcijo "gradient": nisem še testiral, ampak mislim, da je za ukrivljene globine, ker imaš možnost gradienta z leve, desne (wall) od spodaj in zgoraj (floor, ceiling)

So zelo skopa navodila :cry: ... ampak se ne damo :D


Ko kaj ve? izvem ... itak bo deĹľ ?ez vikend :? ... se javim, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 10 Aug 2006, 10:23

Pa še v torek je praznik in si lahko podaljšaš vikend... :-)
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 10 Aug 2006, 10:54

... moram biti v pisarni, ker angleži nimajo praznikov in imam reinštalacijo serverjev :evil:

Si ga bom inštaliral na server in še tam probal :P
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby TriDe on 10 Aug 2006, 16:28

Po slike slovenskih slikarjev bo treba pa kar v knjiĹľnico pa kaj pametnega poskenat... :wink:
User avatar
TriDe
Site Admin
 
Posts: 51
Joined: 11 Jun 2006, 14:25
Location: Ljubljana

Postby DiCaver on 11 Aug 2006, 12:55

Se bojim, da me bo potem preganjala "avtorske pravice" :? :D
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj


Return to Vprašanja in odgovori / Questions and Answers

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron