3d Geološka karta Šaleške doline

Povezave na razlicne stereoskopske fotogalerije in stereoskopske video posnetke

Moderators: damir, TriDe

3d Geološka karta Šaleške doline

Postby janez on 20 Feb 2007, 11:38

K izdelavi 3d karte šaleške doline me je pritegnila radovednost, kasneje pa tudi dobri rezultati. Menim, da so slike za geologe in druge poznavalce zanimive, saj lepo prikažejo vertikalni skok z koordinat na prelomih in druga?en geološki material v dolinah (naplavine) kot na hribih.

http://www.moj-album.com/vstopnica/yi6batgoiu/

Naj se zahvalim še enkrat Damirju za vso pomo?!
:)

janez.mayer@rlv.si
janez
 
Posts: 2
Joined: 08 Jan 2007, 15:26

Postby damir on 21 Feb 2007, 9:23

Fantasticne slike!
Cestitam!
Moti me samo to, da predvajalnik ne prikaze celotne slike, temvec jo spodaj poreze. V primeru, ce se to ne da resiti mi poslji stereo pare in bom kreiral album med clani Drustva, kjer si bo vsak lahko ogledal slike v poljubnem stereo formatu.
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Pari ?

Postby janez on 23 Feb 2007, 23:41

Kako gre pa tole s pari - kako jih je treba gledati - verjetno za koga "neumno" vprašanje - ampak meni še vedno neznanka. :(
janez
 
Posts: 2
Joined: 08 Jan 2007, 15:26

Re: Pari ?

Postby damir on 25 Feb 2007, 23:04

janez wrote:Kako gre pa tole s pari - kako jih je treba gledati - verjetno za koga "neumno" vprašanje - ampak meni še vedno neznanka. :(


Ce si naredil stereoskopsko (anaglyph) sliko, potem si potreboval levo in desno sliko, kaj ne? Ali lahko posljes locene leve in desne slike, da naredim album, katerega bo mogoce gledati v razlicnih nacinih stereoskopskega prikazovanja?
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby TriDe on 26 Feb 2007, 0:38

Morda Janez misli gledanje parov - slik, ena ob drugi? Imaš dva na?ina, paralelno (parallel), ko je leva slika na levi strani in desna na desni ter križno (cross-eyed), ko je leva na desni in desna na levi. Pri prvem na?inu lahko par opazuješ tako, kot da bi gledal v daljavo in sliki se prekrijeta, pri križnem pa tako, kot da bi gledal predmete oddaljene cca 20 cm stran od obraza.
User avatar
TriDe
Site Admin
 
Posts: 51
Joined: 11 Jun 2006, 14:25
Location: Ljubljana


Return to Obvestila in povezave na stereoskopske foto galerije / Links to Galleries

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron