Nastavitev slik - DiCaver

Povezave na razlicne stereoskopske fotogalerije in stereoskopske video posnetke

Moderators: damir, TriDe

Nastavitev slik - DiCaver

Postby damir on 30 Aug 2006, 8:55

DiCaver... ali si zadnje slike, ki si jih dodal v galerijo, nastavil s pomocjo avtomatskega postopka? Slike se cudovite, vendar prihaja do tezav zaradi vertikalne neuravnanosti (disparitete).
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 30 Aug 2006, 9:23

Ups ... heeeelp :oops:

Sledil sem tvojim navodilom ... open left, open right > auto aligment > resize > ghost-reduced anaglyph > save stereo image > quality 90 > no compression ghosting in to je to ...

:arrow: Kje sem ga boksnil :?: Sem tudi sam opazil razliko med zadnjimi 5 (a mogo?e tudi pri ostalih?) ampak sem mislil, da zaradi "buljenja :shock: " v ekran.

Hvala in se ob priliki lotim popravil ... samo zadnjih 5, a si opazil še pri kateri :?:
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 30 Aug 2006, 9:38

Mogoce bi dal en par ORIGINALNIH slik v galerijo pa lahko preverim...
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby damir on 30 Aug 2006, 9:47

Sem vzel kar tvojo anaglyph sliko in jo dal v StereoPhoto Maker ter zagnal samodejno nsatavitev in dobil zelo dober rezultat (oglej si ga v galeriji Anaglyph - Damir).
Edine zadeve, ki motijo so slap in ostali premikajoci "predmeti", ampak s "cha-cha" metodo tega ne moremo odpraviti... :(
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 30 Aug 2006, 11:03

Ja Ĺľal ... tudi jaz se tega zavedam da slapovi malo skazijo zadevico :cry: ...

Fotke bom pa pogledal še enkrat in popravil.


Hvala, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby DiCaver on 20 Sep 2006, 20:28

Hoj,

po dolgem ?asu zopet malo po stereoskopsko :wink: ... zamenjal sem slike, ki sem jih skazil pri prejšnjem uploadu ... upam, da so sedaj bolj vidne in manj bole?e za o?i :roll:


LP, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 21 Sep 2006, 8:15

Se vedno je nekaj narobe.
Ali imas se vedno originalne leve in desne slike in ne tiste, ki si jih dobil po tistem, ko si jih ze nastavil v StereoPhoto Maker-ju?? Mislim reci ce nam lahko nekje pustis slike, ki si jih uporabil za samodejno nastavitev v SPM-ju?

Bom poskusil videti zakaj ne zmore poiskati vodoravne nastavitve (pri meni jo je namrec zelo lepo nasel).
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 04 Oct 2006, 9:12

Pa smo se preselili na novo lokacijo in sedaj lahko zopet malo zadiham :twisted:

Katere fotke ti dam v galerijo "Stereoskopski pari"? Ker res ne vem, kaj delam narobe, bi bil tvoje pomo?i v skupno dobro za o?i :roll: ve? kot hvaleĹľen.


Thx, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 04 Oct 2006, 21:36

DiCaver wrote:Katere fotke ti dam v galerijo "Stereoskopski pari"? Ker res ne vem, kaj delam narobe, bi bil tvoje pomo?i v skupno dobro za o?i :roll: ve? kot hvaleĹľen.

Najbolje, ce das vse fotografije, ki si jih prikazal na drugi strani v tvojem albumu. OK? Ce je mozno, mi daj originalne slike, ki si jih posnel in ne ze obdelane. Ali je to mozno?
Slike nalozi na streznik (poglej si skrit del foruma kako se logiras) v direktorij Strereo Slike - Locene. OK?
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno


Return to Obvestila in povezave na stereoskopske foto galerije / Links to Galleries

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron