Tutorial

Povezave na razlicne stereoskopske fotogalerije in stereoskopske video posnetke

Moderators: damir, TriDe

Tutorial

Postby damir on 13 Jul 2006, 11:57

Rad bi (v kratkem) napisal nek kratek postopek ustvarjanja 3D posnetkov (na avtomaticen nacin) s pomocjo programa StereoPhoto Maker. Zato bi rad, ce lahko DiCaver in Willy posljeta naslednje slike v osnovni (raw) obliki:

Grmicevje
Senene sani
Simy
Vrtnica
Jabolka
Ograja

Rad bi demostriral uporabo razlicnih opcij v StereoPhoto Maker-ju in kako se poznajo na koncnem "produktu".

Slike lahko nalozite v album Stereoskopski pari (pred tem, lahko ustvarite album s svojim imenom).
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 13 Jul 2006, 14:12

O hvala, štejem si v ?ast :oops:

Imam dva vprašanja:

:arrow: je lahko JPG :?:
:arrow: bom vrgel v galerijo še nekaj novejših fotk in poglej, ?e ti je katera bolj po duši, OK?


LP, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 13 Jul 2006, 14:31

DiCaver wrote:O hvala, štejem si v ?ast :oops:

Imam dva vprašanja:

:arrow: je lahko JPG :?:
:arrow: bom vrgel v galerijo še nekaj novejših fotk in poglej, ?e ti je katera bolj po duši, OK?



Lahko je jpg. Samo ne stiskaj prevec, ker je dobro, ce je originalna slika kar najboljsa.
Ti kar vrzi notri fotografije...
Jaz in Janez Verdnik sva preizkusala program in vsaj po najinih izkusnjah je zadeva zelo dobra. Zanima me kako bo izpadlo se pri vaju ali se kom...
Tezava je samo v tem, da ne vem kdaj mi bo uspelo to napisati, ker sem sluzbeno odsoten (od vkljucno jutri naprej), nato pa grem na dopust.
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 14 Jul 2006, 9:25

DiCaver wrote: :arrow: bom vrgel v galerijo še nekaj novejših fotk in poglej, ?e ti je katera bolj po duši, OK?


Tako, nekaj novih fotk je v galeriji. Uživaj na dopustu in se berem, ko prideš nazaj.


LP, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 19 Jul 2006, 3:43

Mislil sem naslednje: ce zelim pokazati postopek avtomatske nastavitve, moram imeti ORIGINALNO levo IN desno sliko. Torej za kreacijo stereoskopske slike potrebujem obe. Prosim, ce mi lahko (leve in desne) slike pustite v direktoriju "stereoskopski pari", kjer naj bo leva slika oznacena z _L na koncu imena, desna pa z _R.

Upam, da bo to sporocilo slo skozi, ker je priklopljenih kar nekaj racunalnikov na navadno telefonsko linijo, do interneta pa je obupno tezko priti.
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby damir on 02 Aug 2006, 15:29

Na hitro sem zloĹľil zelo kratka navodila glede uporabe avtomatskega nastavljanja slik s programom StereoPhoto Maker.

Navodila lahko dobite v Galeriji drustva:

http://www-e2.ijs.si/3d/galerija/main.php

v albumu Dokumenti - Pdf dokumenti (lahko kliknete tudi desno spodaj v galeriji).
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby TriDe on 03 Aug 2006, 9:26

Damir, bi mogo?e dal PDF vseeno še kam drugam? Magari v forum, kot novo temo NE PREZRI?
User avatar
TriDe
Site Admin
 
Posts: 51
Joined: 11 Jun 2006, 14:25
Location: Ljubljana

Postby DiCaver on 03 Aug 2006, 16:27

Ekola, 6 mojih je pripopanih, ostale pa še sledijo drugi teden ... šibam na podaljšan vikend :D

Uživajte in dobre fotke ... jaz sedaj malo "po?ivam" s stereo posnetki, ker sem brez "sliderja" in ga še ?akam :(


LP, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 28 Aug 2006, 13:59

Izredno lepe slike! Cestitam!
Predpostavljam, da si uporabil "cha-cha" metodo fotografiranja?

Damir
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 28 Aug 2006, 14:10

Ni bil cha-cha, bil je foxtrot :D In kaj je to cha-cha :?: Uporabljam samo slider, ker drugega še nima, no saj tudi slajderja še nima, ga še vedno "kradem" ko imam priložnost. Še vedno obstaja oglas: "?e naletite na kak "odve?ni" slider poznam kupca - sebe" :D

Hvala za pohvale, LP Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 28 Aug 2006, 14:17

Cha-cha-cha je ples,
Cha-cha pa sta samo prva dva koraka:

http://www.berezin.com/3d/3dstationphotoinstruct.htm

:wink:
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno


Return to Obvestila in povezave na stereoskopske foto galerije / Links to Galleries

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron