Uporaba laptop-a za projekcijo

Obvestila Stereoskopskega društva Ljubljana oziroma clanov

Moderators: damir, TriDe

Uporaba laptop-a za projekcijo

Postby damir on 15 Jan 2009, 20:04

Danes sem bil sokiran. Ze vec let prenasam stacionarni racunalnik okoli za prikaz stereoskopske vsebine na projektorje, v obeh sosednjih sobah pa imajo nekateri sodelavci laptope, ki bi jih lahko za to uporabil. Ja, saj laptop-i nimajo dveh video izhodov?!? To je res, vendar imajo sodelavci tudi "docking station-e", na katere so prikljuceni laptop-i. :idea: Na docking station-u sta dva izhoda za video (npr. VGA in DVI). Danes sem priklopil dva monitorja (1680x1050) na docking station, konfiguriral vodoravno raztezanje ter zunanje monitorje (laptop-ov monitor je bil izkljucen) in ugotovil, da zadeva deluje. Zagnal sem exe datoteko s slikami (kreirano v MyAlbum-u) in zadeva je super delovala. Nato se poskusil se predvajati HDV stereo film s Stereoscopic Player-jem in ugotovil, da zadeva "delno deluje". Kako delno? Obcasno se je namrec film zatikal. Racunalnik je imel takt procesorja 2GHz, levi film je bil na disku laptop-a, desni pa na zunanjem disku (WD) povezan prek USB 2.0 kabla. V vsakem primeru menim, da se danes ze dobijo laptop-i, ki bi zmogli tekoce predvajati stereo HDV vsebino. Zanimivo! Potrebno bo iti v nakup!
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Return to Obvestila / News

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron