Testiranje galerije - Java!

Obvestila Stereoskopskega društva Ljubljana oziroma clanov

Moderators: damir, TriDe

Testiranje galerije - Java!

Postby crunchy on 28 Aug 2006, 12:42

Pozdravljeni!

V kratkem nameravamo dodati se eno moznost prikazovanja stereoskopskih slik v nasi galeriji, kjer bo obiskovalec sam izbral format slike, ki se mu prikaze (paralelna, krizna, anaglyph, itd.).

V ta namen boste morali instalirati zadnjo verzijo jave, ki jo lahko snamete tukaj:

http://www.java.com/en/download/windows_ie.jsp

Za instalacijo boste morali imeti administratorske privilegije na vasem racunalniku.

V primeru, ce je java pravilno instalirana boste lahko videli slike na tej testni strani:

http://www-e2.ijs.si/3d/stereoslike/damir/bled/

Ko se stran prvic odpre, dvakrat kliknite na sliko in odprlo se vam bo novo okno v katerem boste lahko izbrali sliko, ki bi jo radi videli (oz. pritisnili na puscici < ali >), nastavili metodo stereoskopskega gledanja ali sprozili "slideshow" (s pritiskom na tipko SS). Kratek "help" boste lahko sprozili s pritiskom na tipko H.
crunchy
Site Admin
 
Posts: 16
Joined: 08 Jun 2006, 18:17

Postby crunchy on 28 Aug 2006, 14:01

Menim, da sem dosegel nov rekord v ponavljanju besede "boste". :-)
crunchy
Site Admin
 
Posts: 16
Joined: 08 Jun 2006, 18:17

Postby DiCaver on 28 Aug 2006, 14:07

Boste sem pogledal in boste mi je zelo vše?. Boste dali na vpogled vse galerije :?: Boste naredili lepo zadevico ... kar boste sploh ni dvoma :twisted:

Se mi zdi, da je res uporabna. A potrebuješ za vsak pogled že narejeni/o fotki/o, a imaš en par fotk in potem sam skupaj tla?i?


LP, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby crunchy on 28 Aug 2006, 14:12

Potrebujes ali locene slike (posebej leve in desne) ali pa zdruzene (npr. paralelne L-D slike). Anaglyph slike niso primerne. V kratkem bom poskusil objaviti kratka navodila kako ustvariti taksno stran. Zatem je potrebno samo se "prenesti" datoteke (mogoce v obliki ene zip datoteke) na nas streznik in mi poslati obvestilo, da me caka nova posiljka... :-)

Upam, da BOSTE pridno prenasali datoteke na streznik...
crunchy
Site Admin
 
Posts: 16
Joined: 08 Jun 2006, 18:17

Postby crunchy on 28 Aug 2006, 15:39

OK! Ustvaril sem kratko "skropucalo" kako narediti spletno stran s StereoPhoto Maker-jem. Datoteka "Tutorial_web.pdf" se nahaja v galeriji Drustva v mapi Dokumenti - Pdf dokumenti.
crunchy
Site Admin
 
Posts: 16
Joined: 08 Jun 2006, 18:17

Postby TriDe on 29 Aug 2006, 14:29

Kaj pa ?e bi vsak, ki bi hotel imeti tako galerijo dobil user in pass za dolo?en folder na ijs serverju, kamor bi si nafilaval fotke po lastni želji? Potem samo še skreiramo en html, od koder so linki na vse te folderje...

LP
User avatar
TriDe
Site Admin
 
Posts: 51
Joined: 11 Jun 2006, 14:25
Location: Ljubljana

Postby crunchy on 29 Aug 2006, 15:17

Ideja se mi zdi odlicna. Premisliti moram samo glede varnosti (ali je to mozno narediti dovolj varno). Ce ima kdo kaksno idejo, naj mi sporoci.
crunchy
Site Admin
 
Posts: 16
Joined: 08 Jun 2006, 18:17


Return to Obvestila / News

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron