XpanD (Kolosej)

Obvestila Stereoskopskega društva Ljubljana oziroma clanov

Moderators: damir, TriDe

XpanD (Kolosej)

Postby damir on 28 Aug 2006, 9:05

Ali je kdo obiskal XpanD v Ljubljani (poleg Koloseja)? Pred parimi dnevi sem si ogledal film "Grad strahov 3D" (zamudil sem "Divji Safari 3D") in moram priznati, da nisem bil hudo navdusen.

Zgodba je... brez zgodbe (ampak dobesedno brez kakrsnekoli zgodbe), pogosto so krsili pravila stereoskopskega prikazovanja (window violation), kjer se najblizji peredmet nahaja pred oknom in OB ROBU SLIKE. Dobri so se mi zdeli samo efekti kjer instrumenti prihajajo proti tebi v sredini slike. Film ni primeren za majhne otroke.

Upam, da "Divji Safari 3D" ni podoben Gradu strahov, ker si ga mislim v kratkim ogledati. Ali je kdo ze videl ta film?
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 28 Aug 2006, 13:26

Sem si ogledal oba filma/dokumentarca ... "žal" sem videl pred njima vaše razstave v Cekinovem gradu in sem mogo?e pri?akoval ve? ali vsaj vašo kvaliteto ... nad filmoma sem bil razo?aran glede "3D" scene. Safari je imel vsaj "zgodbo", ?e si ljubitelj živalske favne.

Kaj naj re?em, komaj ?akam da se Stereoskopsko društvo izkaže v XpanD-u :P ... ?e bo projekt, sem takoj zraven :!:


LP, Marko
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 28 Aug 2006, 13:37

Hvala Marko za odgovor! Poskusil bom se s tistim safarijem... :-)
Glede projekta Stereoskopskega Drustva pa je, ce se prav spomnim, bilo receno, da se bo snemalo z dvema video kamerama.

Mogoce bosta kaj vec vedela povedati Peter ali Tibor?
Last edited by damir on 28 Aug 2006, 13:39, edited 1 time in total.
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby TriDe on 28 Aug 2006, 13:38

Torej slaba kvaliteta? Zanimivo, sem pri?akoval ve?... Kaj pa platno? Pa lo?ljivost slike? Je vsaj to OK?

LP
User avatar
TriDe
Site Admin
 
Posts: 51
Joined: 11 Jun 2006, 14:25
Location: Ljubljana

Postby damir on 28 Aug 2006, 13:45

Hmmm... meni se ni zdelo da je bila locljivost tako slaba in presluh med slikama ni bil prevec hud. Po mojem mnenju je bila bolj tezava v stereo oknu (nastavitvah).

Moramo pa priznati, da pri velikih zaslonih prihaja do dodatnih tezav, ker je lahko neskoncnost pri obeh slikah oddaljena manj kot cca. 6cm v eno smer. Ce je platno veliko npr. 6 metrov, potem mora biti vecina stereoskopske slike pred platnom, kar je res tezavno.

Pri snemanju tovrstnih filmov moramo zelo paziti na razdaljo med objektivoma kamer (in jo skusati kar najbolj zmanjsati).
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 28 Aug 2006, 14:03

Je reku kolega, da je opazil predno so zavrteli film (sem pozabil, kaj je šel gledat), da je imel ob?utek, kot da se je "rde?o-modre" polje premikalo - kot bi nastavljali razdaljo med slikama ... komaj verjame, ampak ne bi se pa tudi preve? ?udil :twisted:
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 28 Aug 2006, 14:08

[quote="DiCaver"]Je reku kolega, da je opazil predno so zavrteli film (sem pozabil, kaj je šel gledat), da je imel ob?utek, kot da se je "rde?o-modre" polje premikalo - kot bi nastavljali razdaljo med slikama ... komaj verjame, ampak ne bi se pa tudi preve? ?udil :twisted:[/quote]

Zakaj bi to bilo narobe? Potrebno je namrec na zacetku nastaviti oba projektorja. V nasprotnem lahko pride do vertikalne paralekse, ki pa je zelo problematicna. Horizontalna paralaksa nam samo spremeni globino slike.
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby DiCaver on 28 Aug 2006, 14:13

In misliš, da to naredijo pred vsakim predvajanjem :?: Je lahko razmik projekcije odvisen od gledalca :?: - saj veš > 100 ljudi, 100 ?udi :D
In blisk je dal svetlobo ...
User avatar
DiCaver
 
Posts: 56
Joined: 18 Jun 2006, 13:47
Location: Stražišče; Kranj

Postby damir on 28 Aug 2006, 14:31

DiCaver wrote:In misliš, da to naredijo pred vsakim predvajanjem :?: Je lahko razmik projekcije odvisen od gledalca :?: - saj veš > 100 ljudi, 100 ?udi :D


V bistvu to naredijo zato, ker lahko med dvema predstavama pride do spremembe polozaja projektorjev oziroma medsebojnega polozaja obeh filmov znotraj projektorjev. Predstave se namrec menjujejo, vmes je tudi par 2D predstav in lahko pride do slabe nastavitve obeh projektorjev.
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby TriDe on 29 Aug 2006, 9:23

Damir, v tem kinu je vse digital, nimajo nobenega filma. Po moje je to kakšen interni "check" projektorjev ali kaj podobnega.

LP
User avatar
TriDe
Site Admin
 
Posts: 51
Joined: 11 Jun 2006, 14:25
Location: Ljubljana

Postby damir on 01 Sep 2006, 12:55

TriDe wrote:Damir, v tem kinu je vse digital, nimajo nobenega filma. Po moje je to kakšen interni "check" projektorjev ali kaj podobnega.


Kaze, da imajo kar nekaj projektorjev; ni cudno, da imajo tezave:

"V kinodvorani s platnom 18 krat 13 metrov so združeni kar trije digitalni sistemi filmskih projekcij in klasi?ni 35-milimetrski projektor. "Film se bo predvajal s šestih digitalnih projektorjev (trije za vsako oko)". Clanek si lahko preberete v Financah (samo prej se morate brezplacno registrirati).
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno

Postby TriDe on 01 Sep 2006, 19:53

Preberi si tudi tehnikalije na xpandovi spletni strani:

http://www.xpandcinema.com/technology/

LP
User avatar
TriDe
Site Admin
 
Posts: 51
Joined: 11 Jun 2006, 14:25
Location: Ljubljana

Postby damir on 31 Oct 2006, 18:22

Vceraj sem si v Koloseju (XpanD) ogledal risani film "Roboti z Marsa 3D" v Koloseju. Prav tako kot "Grad strahov 3D" film nima omembe vredne zgodbe. Kljub temu se ga splaca ogledati. 3D kvaliteta je osupljiva!
User avatar
damir
Site Admin
 
Posts: 145
Joined: 11 Jun 2006, 19:19
Location: Apno


Return to Obvestila / News

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron